Sporten op kunstgras is verantwoord

Op dinsdag 20 december heeft het RIVM de resultaten gepubliceerd van het onderzoek naar de mogelijke gezondheidsrisico’s van rubbergranulaat op sportvelden.

Uit het onderzoek blijkt dat  sporten op velden met rubbergranulaat verantwoord is. Er zitten wel een aantal verschillende stoffen in het granulaat, maar die komen in zulke lage concentraties vrij dat dit geen risico’s oplevert voor de gezondheid. Het verschenen rapport is goed ontvangen door diverse experts en biedt de gewenste duidelijkheid.

Het bestuur van SV Mulier vindt, net als de KNVB, dat de grootste zorgen rond het voetballen op kunstgras nu weggenomen zijn en dat er dus gewoon gespeeld kan worden op kunstgras. Wel blijven we de vinger aan de pols houden en de ontwikkelingen omtrent de discussie over het spelen op kunstgrasvelden van dichtbij volgen.

Klik hier om het bericht van het RIVM te bekijken.

Klik hier om de reactie van de KNVB op het onderzoek te bekijken .

 

Het bestuur van SV Mulier

25 december 2016 svmulier Bestuur No Comments