Mulier JO15-1 ongeslagen kampioen

Zaterdag 22 December ,dit moest de dag gaan worden voor Mulier JO15, hier hadden ze weken naar toegeleefd om de kampioenswedstrijd te gaan voetballen tegen het ook nog ongeslagen Oosterlittens JO15. Van tevoren werd er alles uit de kast gehaald om deze wedstrijd te promoten, in heel Witmarsum hingen flyers die Melis had gemaakt en via social media was er wat extra aandacht voor deze wedstrijd. Om 7.45 gingen we eerst met het hele team en staff ontbijten in de kantine, maar dit was niet zomaar een ontbijt , nee dit was een ”kampioensontbijt” met alles erop en eraan. Na het ontbijt moesten we ook nog eens gaan grabbelen van de Sinterklaas, want er lag een grote surprise uit Spanje in de kantine en die was bestemd voor Mulier JO15, ik zeg maar zo [better let as net]. Tijdens het omkleden had Obe voor wat sfeermuziek gezorgd, dus de boxen gingen op 100 en iedereen kon gezellig meezingen met JOHN DE BEVER. Na een kwartier ging de muziek uit en werd het stiller in de kleedkamer de spanning ging nu toenemen en als Melis zijn befaamde praatje afsluit met de wijze woorden ”als jullie één goal meer maken  als de tegenstander dan winnen jullie deze wedstrijd” , je moet het maar verzinnen. De enige smet op deze dag was dat het grijs en grauw weer was met af en toe een buitje , maar daar maalde het team niet om ze wilde graag kampioen worden en daar moest alles voor wijken, ook het weer. Na de warming werden beiden ploegen in de gang opgesteld met voorop scheidsrechter Sjerpjan Heeres , de beide grensrechter en 22 gespannen koppies, met muziek van Survivor ”eye of the tiger” werden beiden ploegen toegejuicht door de vele toeschouwers die de regen hadden getrotseerd. Na het fluitsignaal was het Mulier die meteen de aanval opzocht, ze hadden gekozen om eerst tegen de wind te gaan voetballen om misschien in de tweede helft toe te slaan met de wind in de rug. Maar de eerste kans was voor Oosterlittens ,de linksbuiten kwam het strafschopgebied binnen en schoot tegen de benen van keeper Erik , een geweldige redding en Mulier was dus gewaarschuwd. Je kon gewoon zien dat dit niet zomaar een wedstrijd was er zat voldoende spanning op en beide ploegen hadden daar last van. Halve wegen de wedstrijd kreeg Mulier een vrije trap, die maar net over werd geschoten door Pierjan. Mulier zat iets beter in de wedstrijd , maar beide ploegen waren in de 1e helft echt aan elkaar gewaagd echte grote kansen waren er nog niet geweest voor beide ploegen. Ook het schot van Marten ging maar net naast en even later was het Simon die ook een mooie kans kreeg ,maar de keeper van Oosterlittens redde zijn ploeg. Oosterlittens speelde vaak de lang bal naar voren , maar als je voor de wind hebt moet je dus niet de lange bal gaan hanteren, want dan ben je als spits kansloos alle ballen vliegen je dan voorbij en keeper Erik zegt dan steeds ” dank jullie wel”, maar ze luisterden niet naar mij. De ruststand was dan ook terecht 0-0, in de rust werd er gezegd dat we wat rustiger aan de bal moeten zijn en lekker moeten gaan combineren nu we de wind mee hebben, hoe langer de 0-0 hoe zenuwachtiger Oosterlittens gaat worden , want Mulier had aan een gelijkspel genoeg. Ik weet niet wat er in de limonade heeft gezeten , maar vanaf het begin van de tweede helft ging het stormen op het vijandelijke goal en die storm ging pas liggen na het laatste fluitsignaal , de druk van Mulier was enorm er werd heerlijk gevoetbald en je kon zien aan dit team dat ze vandaag maar een doel hadden en dat was kampioen worden en niks anders. Het was eigenlijk wachten op de 1-0 , maar zo werkt dat niet altijd in de voetballerij, de B1 keeper van Oosterlittens was natuurlijk ook geen slechte keeper en bleef het nog steeds 0-0 en was de achterhoede van Mulier , die deze morgen onder leiding stond van ”stofzuiger” Johannes nog niet echt getest. In de 45eminuut was het dan eindelijk zover , een hard schot van Pierjan op het doel van Oosterlittens werd door de keeper niet goed verwerkt en als een duveltje uit een doosje was daar Chris die de bal in het doel schoot 1-0, deze goal werkte als een bevrijding voor het team , want nu moest Oosterlittens er al 2 maken. Oosterlittens was duidelijk aangeslagen door de goal, men wist niet meer hoe ze de bal bij de spitsen konden brengen. Mulier was echt heer en meester in de 2e helft ,er werd helemaal niks weggeven en men werkte keihard voor elkaar wat ze het hele seizoen eigenlijk al doen. Een paar minuten later was het Jelmer die met een prachtig schot bijna de keeper passeerde , maar de keeper wilde nog niet meewerken aan een feestje. In de 55e minuut viel dan eindelijk de beslissing , linksbuiten Simon passeerde zijn tegenstander en ging alleen op de keeper af en schoot de bal beheerst binnen 2-0, een vreugdekreet die je in Schettens kon horen men was helemaal door het dolle heen en nu wilde ze de tegenstander ook ” pijn” gaan doen en gaan vertellen dat hier niks te halen valt vandaag en dat sinterklaas al in Spanje zit. Gelukkig dat deze wedstrijd nooit hard is geweest , mede ook door het sterk optreden van scheidsrechter Sjerpjan. Een paar minuten later was het Nick die met een hoge en verre trap, spits Thijs kon bereiken en met een prachtige actie alleen op de keeper kon afgaan en beheerst de 3-0 binnen schoot. Nu konden de champagneglazen wel uit de dozen gehaald worden en in kleedkamer 1 neergezet worden, maar dit dreamteam was nog niet tevreden met de score en ging gewoon nog door met scoren , want in de 65 minuut was het Thijs die zijn 2e goal maakte uit een prachtige voorzet van Simon. Ondertussen werd er al een muziekbox uit de kleedkamer gehaald en neer gestald op het veld en de wissels stonden te popelen om het veld in te springen en feest te gaan vieren. Maar in de laatste minuut werd de mooiste goal van de wedstrijd gemaakt door topscoorder van dit team Simon , hij schoot de bal onhoudbaar in de kruising na deze goal floot de scheids voor het einde en kon het feest los barsten, iedereen was uitzinnig van vreugde en Melis hield even na de wedstrijd een peptalk voor het hele team, hij bedankte het team voor deze magistrale 2e helft en dat ze dit kampioenschap hebben verdiend, vanaf wedstrijd 1 t/m de laatste wedstrijd. Het team bedankte na afloop de toeschouwers, ouders en vrienden en werd er in de kleedkamer nog gezellig wat kinderchampagne gedronken en luchtgitaren gespeeld op het nummer van normaal ”deurdonderen” en ac/dc met thunderstruck. De huldiging vindt plaats op Vrijdag 28 December in de kantine met ouders , broertjes en zusjes en dan doen we het nog even dunnetjes over. Hierbij wil ik Obe, Melis en de JO15 feliciteren met het behalen van het kampioenschap , ook alle ouders wil ik bedanken voor hun steun tijdens de wedstrijden.