JO15 wint met passie en inzet van VV Heerenveen

SELECTIE: Jarno Johannes Didier Simon U. Stijn Nick Lieuwe M. Mark Jordi Simon Chris Thijs Joran Vincent afwezig: Jelmer

Op zaterdag 8 Febr. had Mulier hun eerste thuiswedstrijd in de 1e klasse, vorige week werd er gewonnen van NOK , dus de eerste punten waren binnen. De tegenstander vandaag was v.v. Heerenveen, deze ploeg werd in de najaarscompetitie 2019 3e, dus een zeer sterke tegenstander, dit team traint 3x in de week. Vanaf het eerste fluitsignaal kon je al zien dat het een zeer voetballende ploeg was en vonden elkaar ook makkelijk , Mulier moest alle zeilen bij trekken om Heerenveen van het doel te houden, in de 3e min kwam Heerenveen uit een corner op voorsprong, de achterhoede kon de bal niet lekker wegwerken en daar profiteerde Heerenveen optimaal van 0-1. Gelijk vanaf de aftrap maakte Mulier alweer gelijk, een mooie steekpass van Thijs op Simon , die met zijn snelheid de achterste man eruit liep en ook nog de keeper het nakijken gaf 1-1. Heerenveen bleef wel de gevaarlijkste ploeg en kreeg ook de beste kansen, maar Jarno redde een paar keer goed of de paal stond in de weg en ook Johannes moest af en toe aan de noodrem trekken. Mulier bleef gelukkig voetballen en er was ontzettend veel inzet en passie en dat sierde de ploeg wel deze wedstrijd, in de 7e min kwam Heerenveen opnieuw op voorsprong, een combinatie van Heerenveen in het strafschop werd beheerst afgerond 1-2. Heerenveen was duidelijk op zoek naar de 1-3 en wilde deze klus nog voor rust beslissen, maar Mulier wilde daar niet aan meedoen en haalde alles uit de kast om het Heerenveen heel moeilijk te gaan maken , strijd, passie en meedogenloosheid , de vele toeschouwers vonden het prachtig en moedigden het hele team aan. Vlak voor rust kwam er een grote kans voor Vincent , na een prachtige voorzet van Simon, maar Vincent raakte de bal niet lekker en zo gingen we rusten met een 1-2 achterstand. In de rust hebben Melis en Tjeerd even met het team gesproken wat er goed en minder goed ging en dat er nog niks verloren was, alleen dit team had al heel wat gegeven in de eerste helft, dus hopelijk houden ze het vol in de 2e helft. Maar er kwamen geen voetballers het veld op, maar een stel gretige tijgers die elkaar even verteld hebben in de box dat hier niks meer valt te halen in Witmarsum. In de 40 min. schiet de keeper van Heerenveen zomaar de bal in de voeten van Jordi en die tikt de bal meteen naar Simon, die bedenkt zich niet en schiet de bal in het doel 2-2. Heerenveen was het even kwijt en er kwamen wat kleine frustaties bij deze ploeg , want zoveel tegenstand hadden ze vorig jaar nog niet gehad en ook niet zoveel tegen doelpunten. In de 42e min kwam er een terug speelbal op de keeper van Heerenveen, Simon trok zijn Usain Bolt schoenen aan en sprintte richting de keeper, de Heerenveen goallie dacht dat hij wel tijd genoeg had om de bal weg te schieten, maar onderschatte de snelheid van Simon en de bal belande op het lichaam van Simon, die de bal zomaar in het lege doel kon schieten 3-2. De ploeg en de toeschouwers waren door het dolle heen, na 2x op achterstand hebben gestaan nu op eens op voorsprong en het was ook nog verdiend ook op basis van de vechtlust en inzet die de hele ploeg toonde. Nu was het de beurt aan Heerenveen , maar soms met wat kunst en vliegwerk hield Mulier de deur achterin dicht en anders stond er altijd nog keeper Jarno die zijn doel schoon hield de 2e helft. In de 56e min kwam echter de genade slag voor Heerenveen , Chris hield

mooi het overzicht in de zestien en speelde op knappe wijze de keeper uit en schoot de bal keurig in het lege doel 4-2. Met nog 20 min te spelen moest Heerenveen nu wel gaan komen anders hoeft het niet meer, maar wat Heerenveen ook probeerde het lukte maar niet om echte kansen te creeren of tot een schietkans te komen. De tijgers hadden hun prooi te pakken en die lieten ze niet meer los, in de 60 min. kwam er wat teveel emoties los bij een speler van Heerenveen en kon met een gele kaart vertrekken en werd het dus 10 tegen 11, maar verder was het nooit een harde wedstrijd en de goed fluitende scheidsrechter had de zaakjes goed voor elkaar. In de laatste min werd er toch nog even een gevoelige tik uitgedeeld, Simon kon op links alleen doorgaan op de keeper , maar zag dat Chris meegelopen was en speelde de bal dan ook keurig naar de geheel vrijstaande Chris, die de bal mooi kon binnen tikken en zo werd het toch nog 5-2 voor Mulier. Na het laatste fluitsignaal was iedereen ontzettend blij dat we dit weer met elkaar konden opbrengen en het was op basis van de 2e helft ook nog verdiend ook en zo zie je maar weer, als je voetbalt wat minder bent, dan wordt er wat anders van je verwacht en dan maakt het niet uit als je 3x of 4x in de week traint. We hebben de jongens nu 2 weken vrij gegeven en kunnen we ons weer opladen voor de volgende topper op 29 febr.